Piłki i gruszki bokserskie

W treningowej przestrzeni zaczęło wiać nudą? A może zastanawiasz się, jak urozmaicić domowe ćwiczenia, aby jeszcze bardziej wysmuklić sylwetkę i wzmocnić mięśnie? W propozycjach naszego sklepu znalazła się więc również piłka fitness, określana mianem gimnastycznej. Regularny trening z tym dość niepozornym przyrządem doceniany jest przede wszystkim za wszechstronność i uniwersalność - mogą korzystać z niego osoby niezależnie od wieku, płci czy kondycji fizycznej. Warto także zaznaczyć, iż piłki treningowe  mają wiele zalet, bowiem kształtują sylwetkę, dbają o zdrowie i pozytywne nastawienie!

Czy wiesz, jak brzmi właściwa nazwa piłki gimnastycznej? Swiss Ball! Nie bez powodu w nazwie znalazła się Szwajcaria, ponieważ sam przyrząd wykorzystywany był przez szwajcarskich fizjoterapeutów na długo przed powstaniem aktualnie najpopularniejszych miejsc do ćwiczeń, czyli siłowni. Piłki fitness z powodzeniem odnajdują się w codziennych treningach. Polecane są przede wszystkim osobom, które mają problem z utrzymaniem właściwej postawy ciała, czyli potocznie mówiąc - dla osób ze skłonnościami do garbienia się. Jak można słusznie spostrzec codzienny siedzący tryb pracy wykańcza nasze mięśnie.

Aby o nie zadbać, a co za tym idzie także wzmocnić, proponujemy do domowej przestrzeni zaprosić piłkę treningową. Okazuje się, że nawet rozciąganie na Swiss Ball, wykonywane w trakcie oglądania ulubionego serialu, wzmocni równowagę mięśniową, układ krwionośny oraz poprawi elastyczność ciała. Ćwiczenia z piłką rekomendowane są także kobietom w ciąży. Wystarczy dobrać odpowiedni zestaw treningowy, aby popracować nad odpowiednim rozciągnięciem i wzmocnieniem danych mięśni, szczególnie wykorzystywanych w ciągu najważniejszych, dziewięciu miesięcy.

Bokserskie gruszki treningowe - dlaczego warto z nimi ćwiczyć?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego profesjonalni bokserzy mają tak nieskazitelnie piękne, wyćwiczone ciała? Zwróć uwagę na ich treningi, które odbywają się w towarzystwie tarcz sportowych, pacek, łap trenera czy gruszek bokserskich! Podczas wykonywanych ćwiczeń cały organizm pracuje, intensywnie, nieprzerwanie, z dużą dozą kontroli, kształtowania precyzji i refleksu. Wydaje się to nieosiągalne? Nie bez powodu powiedzenie “Praktyka czyni mistrza” doskonale odzwierciedla treningi w towarzystwie gruszki bokserskiej. Zastanawiasz się, dlaczego warto z nią ćwiczyć?

Po pierwsze zachodzi tu idealnie wykreowany złoty środek, równowaga pomiędzy ciałem - naszą fizycznością a umysłem, czyli naszym wnętrzem. Skupienie na kontrolowaniu oddechu jest szalenie istotne, ponieważ to właśnie dzięki temu wydolność organizmu, a co za tym idzie także siła i refleks, wzrasta i utrzymuje się na odpowiednim poziomie. Intensywna praca mięśni rozpoczyna się już na samym początku, gdy zaczynasz poznawać podstawy treningu z wykorzystaniem gruszki bokserskiej.

Po drugie - spalanie tkanki tłuszczowej. Okazuje się, że boks to nie tylko doskonały zwolennik wyprowadzania kontrolowanych i przemyślanych ruchów, to także fenomenalny sposób na spalanie tkanki tłuszczowej. Co ciekawe, podczas godziny ćwiczeń można spalić nawet do 800 kcal! Warto jednak zaznaczyć, iż regularnie wykonywane treningi muszą iść w parze z przestrzeganiem zasad zdrowego odżywiania - tylko w ten sposób osiągniesz zadowalające efekty!

W ofercie naszego sklepu internetowego dostępne są piłki fitness do ćwiczeń i gruszki treningowe wykonane z najwyższej jakości materiałów. Wśród bogatej kolekcji znajduje się m.in. gruszka stojąca, podwieszana, na sprężynie czy refleksówka oraz dostępne w różnych wersjach kolorystycznych piłki gimnastyczne (fitball).

 

Piłka refleksowa MASTERS

Piłka refleksowa MASTERS

Producent: Sport Masters
Cena: 99,00 zł (netto: 80,49 zł )
szt.
zobacz więcej
Gruszka do treningu (podwieszana)

Gruszka do treningu (podwieszana)

Producent: Dragon Sports
Cena: 79,00 zł (netto: 64,23 zł )
Gruszka skaj na sprężynie

Gruszka skaj na sprężynie

Producent: Bushi
Cena: 99,00 zł (netto: 80,49 zł )
szt.
zobacz więcej
Piłka refleksówka

Piłka refleksówka

Cena: 89,00 zł (netto: 72,36 zł )
FITBALL - PIŁKA GIMNASTYCZNA

FITBALL - PIŁKA GIMNASTYCZNA

Producent: SPOKEY
Cena: 90,00 zł (netto: 73,17 zł )
szt.
zobacz więcej
FITBALL - PIŁKA GIMNASTYCZNA

FITBALL - PIŁKA GIMNASTYCZNA

Producent: SPOKEY
Cena: 80,00 zł (netto: 65,04 zł )
szt.
zobacz więcej
FITBALL - PIŁKA GIMNASTYCZNA

FITBALL - PIŁKA GIMNASTYCZNA

Producent: SPOKEY
Cena: 70,00 zł (netto: 56,91 zł )
szt.
zobacz więcej
Gruszka treningowa podwieszana Dragon

Gruszka treningowa podwieszana Dragon

Producent: Dragon Sports
Cena: 59,00 zł (netto: 47,97 zł )
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl